Достапни линкови

logo-print

Јазични курсеви во француските возови


Француската национална железница најде нов начин за справување со досадата на патувањето. Експериментално се нудат јазични курсеви за патниците кои мислат дека на таков начин побрзо ќе им мине времето во возовите. Курсевите во траење по 45 минути веќе се воведени во утринските возови на релацијата меѓу Ремс и Париз.
XS
SM
MD
LG