Достапни линкови

logo-print

Министерката Јанкулоска во посета на Белгија


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во Брисел ќе има средба со федералниот министер за внатрешни на Белгија Жоел Милкет, во рамки на еднодневната официјална посета на Белгија. Министерството за внатрешни работи соопшти дека Јанкулоска и Милкет ќе разговараат за продлабочување на соработката, за борбата против меѓународниот криминал и недозволена трговија со дрога, криумчарење мигранти и компјутерски криминал, преку навремена размена на информации и формирање заеднички истражни тимови. Предвидено е двете министерства да потпишат билатерален договор за полициска соработка.
XS
SM
MD
LG