Достапни линкови

logo-print

Собранието ќе избира претседател на ДИК


Собранието на Мaкедонија денеска ќе ја одржи 77 седница на која, меѓу другото, ќе се расправа и за предлозите за избор на претседател на Државната изборна комисија и на судија на Уставниот суд. Дневниот ред има 23 точки и е дополнет со уште 106, со предлог закони во прво, второ читање или по скратена постапка. Од оние по скратена постапка на дневниот ред се измените на законите за исплата на платите во Македонија, за извршување на санкциите, за радиодифузната дејност и за заштита на сведоци.
XS
SM
MD
LG