Достапни линкови

logo-print

Во Франција потера по вооружен напаѓач


Француската полиција спроведува масовна потера во Париз по вооружено лице за кое се верува дека било одговорно за три инциденти во изминативе денови. Ова Еден фоторепортер на весникот „Либерасион“ бил застрелан од ова лице вчера. Веднаш потоа истото лице отворил оган пред седиштето на банката Социете Женерал. Полицијата објави слики и видео снимки на осомничениот. Се додава дека тој во петокот со оружје им се заканувал на луѓето во една телевизиска станица.
XS
SM
MD
LG