Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ ги отфрли наводите за мешање во изборите во северна Митровица


Шефот на мисијата на ОБСЕ на Косово Жан Клод Шлумбергер

Шефот на мисијата на ОБСЕ на Косово Жан Клод Шлумбергер

Шефот на мисијата на ОБСЕ на Косово Жан Клод Шлумбергер денеска ги отфрли како неосновани обвинувањата дека оваа организација се мешала во гласањето за време на повторувањето на изборите во северниот дел на Митровица во неделата. „ОБСЕ работеше и натаму ќе работи во во спроведувањето на договорот меѓу Белград и Приштина постигнат со посредство на ЕУ3, се наведува во реакцијата. Оваа организација беше обвинета дека немала мандат изборниот материјал да го пренесе на пребројување до изборната комисија.
XS
SM
MD
LG