Достапни линкови

logo-print

МВР расчисти два од трите инциденти во автобусите на ЈСП


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска

МВР расветли два од трите инциденти кои минатата недела се случија во автобуси на ЈСП во Скопје. Идентификувани се учесниците во инцидентите што се случиле во автобуси на ЈСП со број 33 и број 7.

Сите лица кои учествувале во насилството се малолетни, а двe од нив учествувале и во двата инцидента. Осомничени се вкупно 13 малолетници, со што бројот на малолетници кои годинава се откриени и санкционирани заради учества во инциденти се искачи на 150 лица, соопшти денеска МВР.

Министерството за внатрешни работи интензивно работи на расчистување и на третиот инцидент кој се случи во автобусот на ЈСП број 65, се наведува во соопштението од Министеството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG