Достапни линкови

logo-print

Пред владата на Турција ставен тиркизен килим


Реџеп Таип Ердоган

Реџеп Таип Ердоган

Црвениот килим во зградата на Министерскиот совет во Анкара е заменет со нов килим со тиркизна, односно синозелена боја, пишува весникот „Јени шафак“, наведувајки дека тоа било направено по барање на премиерот Реџеп Таип Ердоган.
Промената имала за цел бојата на килимот да биде во согласност со униформите на полицијата.
XS
SM
MD
LG