Достапни линкови

logo-print

Путин оптимист за нуклеарните преговори со Иран


Рускиот претседател Владмир Путин

Рускиот претседател Владмир Путин

Рускиот претседател Владмир Путин му порачал на иранскиот претседател Хасан Рохани дека постои реална шанса за решавање на ќорсокакот во преговорите за нуклеарната програма на земјата. Кремљ соопшти дека Путин и Рохани телефонски разговарале, два дена пред одржувањето на новата рунда на нуклеарни разговри меѓу шесте светски сили и Иран во Женева. Според соопштението, Рохани ги повикал руските власти да помогнат во преговорите за донесување на решение.
XS
SM
MD
LG