Достапни линкови

logo-print

Полициска заштита за медиумите во Париз


Француските обвинители држат фотографии од осомничениот напаѓач

Француските обвинители држат фотографии од осомничениот напаѓач

Припадници на француските безбедносни сили биле распоредени пред седиштето на сите главни медиуми во Париз, откако продложува потрагата по напаѓачот чија цел биле тие локации. Безбедносните мерки се преземени по нападот на 27 годишен фотограф пред канцелариите на дневниот весник Либератион. Фотографот бил застрелан во стомакот и градите.
XS
SM
MD
LG