Достапни линкови

logo-print

Интернет напад врз Радио Слободна Европа


Радио Слободна Европа беше цел на интернет напад познат како одбивање на услугите за дистрибуирање. Нападот ги нарушуваше глобалните мултимедиумски вести уште од 14 овој месец. Но, компјутерската мрежа денеска е повторно воспоставена и продолжи нормално да работи. Претседателот на Радио Слободна Европа Кевин Клосе изјави дека се уште се прибираат информации за нападот.
XS
SM
MD
LG