Достапни линкови

logo-print

Иран поседувал нов тип беспилотно летало


Иран соопшти дека таа земја имала беспилотно летало кое може непрекинато да лета над 30 часа. Министерот за одбрана Хосеин Деган изјави дека леталото „Фотрос“ можело да прелета над 2 илјади километри и да носи ракети од типот воздух земја.
XS
SM
MD
LG