Достапни линкови

logo-print

Ештон задоволна од повторените избори во северна Митровица


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Високата претставничка на Европската унија Кетрин Ештон денеска изрази задоволство од успешно одржаните повторени избори на три места во северна Митровица. „Тоа е важна етапа на патот на Србија и на Косово кон Европската унија“ изјави Ештон во Брисел пред денешниот состанок на шефовите на дипломатиите на Унијата.
XS
SM
MD
LG