Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан најдени обезглавени тела на полицајци


Обезглавените тела пронајдени вчера во авганистанската провинција Кандахар денеска биле идентификувани. Станува збор за полицајци, а не за работници како што се претпоставувало, со оглед на тоа што тие биле во цивилна облека. Полицијата ваквите напади најчесто им ги припишува на талибанските милитанти. Во меѓувреме, во експлозија на бомба поставена крај партот во јужниот дел на Авганистан денеска загинале две деца.
XS
SM
MD
LG