Достапни линкови

logo-print

Нападнати две православни цркви во Татарстан


илустрација

илустрација

Две православни цркви во руската република Татарстан биле уништени во подметанти пожари што се случиле во текот на изминатиот викенд, соопшти полицијата. Вакви напади се реткост оваа република.
XS
SM
MD
LG