Достапни линкови

logo-print

Најмалку 31 мртви во бомбашки напад во Сирија


Најмалку 31 војник на режимот на сирискиот претседател Башар Ал Асад загинаа во бомбашкиот напад чија мета била една административна зграда во предградието на Дамаск. Како што соопшти сириската опсерваторија за човекови права соседиште во Британија, експлозијата се случила во североисточен Дамаск. Не е познато кој тип на бомба бил користен, но во експлозијата зградата е целосно урната.
XS
SM
MD
LG