Достапни линкови

logo-print

Во северна Косовска Митровица повторување на локалните избори


Во три изборни единици во северна Косовска Митровица денеска ќе се прегласува на локалните избори, поради инцидентите на 3 ноември, кога се искршени гласачките кутии. Кандидатот на Граѓанската иницијатива Српска за градоначалник на северна Косовска Митровица Крстимир Пантиќ изјави дека очекува своја победа и победа на „Српска“ на повторените избори. Кандидатот на Граѓанската иницијатива „СДП“ за градоначалник на северна Косовска Митровица Оливер Ивановиќ очекува оти граѓаните ќе излезат на повторените избори во трите избирачки единици во овој град и предупреди оти бојкотот и слабиот одѕив би биле катастрофални за политичката стабилност.
XS
SM
MD
LG