Достапни линкови

logo-print

Воз прегази пет лица во Русија


Локален воз во северозападниот дел на Москва прегазил пет млади луѓе, јави руската агенција Итар тас. Несреќата се случила синоќа, помеѓу станиците Покровскоје-Стрешнево и Тушино. Полицијата соопшти дека повредените се на возраст од 16 до 20 години. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG