Достапни линкови

logo-print

Осум деца претепани во автобус кај Стајковци


Осум деца вечерва се поврдени при напад од група малолетници во автобус со број 65, во близина на Стајковци, јавува МИА.

СВР Скопје информира дека инцидентот се случил на улицата „Алија Авдовиќ“ во 19 часот. Дел од повредените биле пренесени во Градската болница, а дел во Ургентниот центар.

Полицијата работи на расчистување на настанот.
XS
SM
MD
LG