Достапни линкови

logo-print

Амбасадорката на САД на Косово бара поголема безбедност на изборите


Трејси Ен Џакобсон

Трејси Ен Џакобсон

Американската амбасадорка во Приштина Трејси Ен Џакобсон изјави дека зголемената безбедност на повторените избори во северна Митровица ќе ги осуети обидите за заплашување на гласачите. Во интервју за Радио Слободна Европа таа изјави дека секогаш имало и ќе има екстремисти, но оти многу луѓе работат да создадат поголема безбедност на трите избирачки места каде што изборите беа прекинати во почетокот на месецов.
XS
SM
MD
LG