Достапни линкови

logo-print

ОМД го поздрави членството во Советот за човекови права


логото на Советот за човекови права при Обединетите нации

логото на Советот за човекови права при Обединетите нации

„Станувајќи една од 47-те членки на Советот за човекови права при Обединетите нации на Македонија ќе и отвори одлична можност да работи на унапредувањето на основните човекови права на Македонците кои живеат во соседните земји Албанија, Бугарија и Грција“, сметаат од Обединетата македонска дијаспора. Во соопштението на организацијата се додава: „ОМД е задоволна, бидејќи со овој чекор, придонесот на Македонија во полето на заштитата на човековите права беше призната од 177 членки на ООН“.
XS
SM
MD
LG