Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во посета на Словенија


Македонска владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска ќе престојува во еднодневна посета на Словенија.За време на престојот премиерот Груевски ќе има средба со словенечката премиерка Аленка Братушек, а ќе се сретне и со шефот на државата Борут Пахор, како и со претседателот на Собранието Јанко Вебер. Предвидено е и потпишување Меморандум за соработка од областа на спортот. Во состав на владината делегација се и министрите за надворешни работи Никола Попоски, за траспорт и врски Миле Јанакиески и за образование и наука Спиро Ристовски.
XS
SM
MD
LG