Достапни линкови

logo-print

Скопје ќе го одбележи денот на ослободувањето


Главниот град ќе го одбележи денот на ослободувањето 13 ноември. Ќе се одржат неколку манифестации како што се традиционална планинарска тура на студентите од УКИМ - „Водно 2013“, традиционална крводарителска акција на Црвениот крст на Град Скопје а делегации од градот и од Собранието на Република Македонија ќе положат цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Град Скопје.
XS
SM
MD
LG