Достапни линкови

logo-print

Активистите на Гринпис префлени од Мурманск на непознато место


Гринпис соопшти дека нејзините 30 активисти, затворени во Русија по протестите на арктичката платформа, се префрлени од Мурманск на непозната локација.
Според Гринпис, нивните адвокати не успеале да ги посетат е и не се знае зошто се префрлени во друг затвор.
Како што е познато, 28 активисти и двајца новинари на 18 септември беа уапсени по протестите во близина на платформа на Газпром.
XS
SM
MD
LG