Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со повремен дожд


Илустрација.

Илустрација.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе се движат од 5 до 11, а максималните од 11 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време со температура од 8 до 17 степени.
XS
SM
MD
LG