Достапни линкови

logo-print

Израелските војници убиле двајца палестинци


Израелски војници денеска убиле еден палестинец на контролен пункт во близина на Ерусалим. Соопштено е дека палестинецот бил убиен откако со нож почнал да трча кон војниците. Станува збор за второ такво убиство во изминативе 12 часа. Овие убиства се совпаѓаат со напорите на американскиот државен секретар Џон Кери кој е на Блискиот Исток за заживување на израелско палестинските мировни разговори.
XS
SM
MD
LG