Достапни линкови

logo-print

Силен тајфун ги погоди Филипините


Централните острови на Филипините денеска биле погодени од силниот тајфун Хаијан со ветрови со брзина од над 300 километри на час. Се наведува дека брановите што ги погодиле островите биле виски над пет метри. Има извештаи и за загинати. Претходно околу милион луѓе биле евакуирани од подрачјата каде што се очекуваше да мине тајфунот.
XS
SM
MD
LG