Достапни линкови

logo-print

Раст на доларот во однос на еврото


Вредноста на американскиот долар денеска порасна во однос на еврото откако Европската централна банка ја намали главната каматна стапка на рекордно ниво од 0,25 насто. Едно евро сега се менува за долар и 33 центи што е најмалку во изминативе два месеца.
XS
SM
MD
LG