Достапни линкови

logo-print

Руската економија ќе заостанува зад глобалната


Рускиот министер за економија за прв пат призна дека руската економија ќе заостанува зад глобалниот раст во следните 20 години.
Алексеј Уликајев прогнозира дека економијата на Русија ќе расте со годишен просек од 2,5 отсто во текот на овој 20 годишен период.
Претходната проекција за раст на руската економија изнесуваше 4 проценти.
XS
SM
MD
LG