Достапни линкови

logo-print

Во Таџикистан нерегуларности на изборите


Во Таџикистан денеска заврши гласањето места на претседателските избори. Регистрирани се низа нерегуларности во некои избирачки места.
Централната изборна комисија соопшти дека одѕивот на гласачите беше и над 80 проценти.
Опозиционата Социјал-демократската партија ги бојкотираа изборите на кои се очекува победа на долгогодишниот претседател Емомали Рахмон.
XS
SM
MD
LG