Достапни линкови

logo-print

Десетина загинати во експлозија на бомба во Дамаск


Десетина луѓе биле убиени, а пеестина други ранети во денешната експлозија на бомба во центарот на сирискиот главен град Дамаск. Државната новинска агенција САНА јави дека нападот го извршиле терористи. Повеќе од 100 илјади луѓе загинале во граѓанската војна во Сирија која почна во почетокот на 2011 година.
XS
SM
MD
LG