Достапни линкови

logo-print

Билд не очекува одлагање на преговорите меѓу ЕУ и Србија


шефот на шведската дипломатија Карл Билд

шефот на шведската дипломатија Карл Билд

„Српската влада во поглед на локалните избори на Косово исклучително добро соработуваше“. Ова денеска за Радио Слободна Европа го изјави шефот на шведската дипломатија Карл Билд додавајќи дека тој не очекува одложување на пристапните преговори на Србија со Европската унија. Според него, изборните инциденти во северна Митровица нема да влијаат врз целиот изборен процес.
XS
SM
MD
LG