Достапни линкови

logo-print

Марш на руските националисти


Неколку илјади руски националисти се собраа денеска во Москва во текот на одбележувањето на „Денот на националното единство“ за да протестираат против имигрантите во земјата. Денеска во Русија е празник кој е востановен пред 8 години во знак на сеќавање кога во 1612 година Москва била ослободена од полските војници. Демонстрантите носеле знамиња на поранешното руско царство. Преземени беа големи полициски мерки за безбедност.
XS
SM
MD
LG