Достапни линкови

logo-print

Кери во посета на Саудиска Арабија


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Саудиска Арабија, каде за време на средбите со лидерите на земјата се очекува да се обиде да ги поправи односите со долгогдишниот сојузник, кои беа нарушени поради несогласувањата за конфликтите во Египет и Сирија.
За време на вчерашната посета на Каиро, Кери изјави дека „маршот кон демократијата“ на Египет е единствениот пат за стабилност и економски просперитет на земјата.
XS
SM
MD
LG