Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција нема да учествува во мировните преговори


Лидерот на сириската Национална Коалиција Ахмед ал Џарба

Лидерот на сириската Национална Коалиција Ахмед ал Џарба

Сириската опозиција соопшти дека нема да учествува на преговорите во Женева, кои се со цел да се стави крај на конфликтот во земјата. Лидерот на сириската Национална Коалиција Ахмед ал Џарба ја соопшти одлуката за време на средбата на Арпаската лига во Каиро. Џарба изјави дека коалицијата не може да го прифати присуството на „окупирачот Иран“ на преговарачката маса.
XS
SM
MD
LG