Достапни линкови

logo-print

Путин со строги мерки против тероризмот во Русија


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин одобри серија на строги антитерористички закони пред одржувањето на Олимписките игри во Сочи во наредната година. Законите ќе ги обврзат родините на терористите да платат за штетата предизвикана од нивните напади. Според веб сајтот на Кремљ, Путин ги потпишал законите со кои се предвидува затворска казна до десет години за оние кои ќе бидат обучувани со цел да извршуваат терористички напади.
XS
SM
MD
LG