Достапни линкови

logo-print

Митинг за европска интеграција на Молдавија


Митингот за европска интеграција на Молдавија

Митингот за европска интеграција на Молдавија

Илјадници жители на Молдавија присуствуваа на митингот организиран од владејачката коалиција во Кишињев за понатамошна европска интеграција на земјата. Митингот заврши со симболично усвојување на проверопската агенда во која се опшиува дека ЕУ е единствената опција со која ќе се загарантираат правaта, слободата и просперитетот на сите грaѓани на Молдавија.
XS
SM
MD
LG