Достапни линкови

Кери-САД се посветени на соработката со Египет


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери за време на посетата на Египет изјави дека Вашингтон е посветен на соработката со исламистички лидери на земјата. Тој ги повика властите да продолжат со „маршот кон демократијата“. Ова е прва посета на Египет на Кери по соборувањето на исламистичкиот претседател Мохамед Морси.
XS
SM
MD
LG