Достапни линкови

logo-print

Зголемени безбедносни мерки за маратонот во Њујорк


Њујорк

Њујорк

Властите на Њујорк соопштија дека преземаат дополнителни безбедносни мерки пред одржувањето на утрешниот маратон за да бидат спречни напади, како оној на бостонскиот маратон на почетокот на годинава. Илјадинци полицајци, нуркачи, хеликоптери, кучиња кои детектираат бомби и камери за набљудување ќе бидат обезбедени за трката да помине во најдобар ред. Во нападот на бостонскиот маратон загинаа три лица, а 264 беа повредени.
XS
SM
MD
LG