Достапни линкови

Експлозија во фабрика за пиротехника во Кина, 11 жртви


Работници во фабрика во Кина

Работници во фабрика во Кина

Во експлозија во фабрика за пиротехника во јужниот дел на Кина загинале 11 лица, а 17 биле повредени. Медиумите јавија дека најголем дел од жртвите се од женски пол. Двајца бизнисмени биле уапсени поради несреќата. Причината за експлозијата се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG