Достапни линкови

logo-print

Осомничено 23 годишно момче за нападот во Лос Анџелес


Аеродромот во Лос Анџелес

Аеродромот во Лос Анџелес

Американските власти соопштија дека 23 годишниот Пол Цијанција е осомничен за нападот на аеродромот во Лос Анџелес при кој загина едно лице, а седум беа повредени. Полицијата соопшти дека Цијанција бил повреден при апсењето и сега се наоѓа во притвор. Шефот на аеродромската полиција Патрик Ганон изјави дека верува оти осомничениот сам го извршил нападот. Сите летови на аеродромот по инциденот биле откажани или одложени.
XS
SM
MD
LG