Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца членови на Златна Зора во Атина


Припадници на Златна Зора

Припадници на Златна Зора

Двајца припадници на Златна Зора биле убиени вчера пред канцеларија на партијата во северна Атина. Грчкиот министер за здравство Адонис Георгиадис соопшти дека двете убиени лица биле на возраст од 20 и 23 години, а еден член на партијата се бори за живот.Тие биле нападнати од двајца вооружени мажи на моторцикл.
Златна зора ја обвини „анти- грчката Влада на Самарас“ и министерот за јавен ред Никос Дендиас за смртта на своите членови. Екстремистичката партија тврди дека побарала полицијата да ги заштити нивните партиски канцеларии.
XS
SM
MD
LG