Достапни линкови

logo-print

Во судар на два трамваја во Сараево, повредени 45 лица


45 лица биле повредени денеска во судар на два трамваја во Сараево. Портпаролот на сараевската полиција Ирфан Нефиќ изјави дека меѓу повредените немало посериозни случаи, а експерти се уште ги истражуваат причините за инцидентот. Сведоци тврдат дека судирот бил многу силен.
XS
SM
MD
LG