Достапни линкови

logo-print

Десет грчки полицајци поврзани со криминалот на Златна Зора


Истрагата на внатрешната контрола на грчката полиција поврзала десет полицајци со криминални активности на неонацистичката партија Златна зора, соопштија денеска локалните власти.
Министерот за јавен ред Никос Дендиас наложи истрага на крајот на септември, откако некои полицајци биле обвинети за прикривање или толеранција на илегалните активности на неонацистичката партија.
XS
SM
MD
LG