Достапни линкови

logo-print

Германски претставници во посета на Белата куќа


Илустрација.

Илустрација.

Американски официјални лица се сретнале со германска делегација во Белата куќа, откако медиумите објавија извештаи дека американската Национална агенција за безбедност го прислушкувала мобилниот телефон на германската канцеларка Ангела Меркел. Официјални лица од двете страни по состанокот изјавија дека средбата била насочена кон повторна изградба на доверба.
XS
SM
MD
LG