Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад врз продавница за алкохол во Дагестан


Две лица загинале, а најмалку 15 се повредени при експлозија на две бомби во главниот град на Дагестан, соопштија од тамошното Министерство за внатрешни работи. Нападот се случил во продавница за алкохол во Махачкала. Исламистичките бунтовници во Дагестан, но и во другите проблематични земји во Северен Кавказ, често напаѓаат продавници за алкохол и други јавни места на кои се продаваат алкохолни пијалаци.
XS
SM
MD
LG