Достапни линкови

logo-print

Изградбата на Јужен Поток во Србија ќе почнела во декември


Српскиот претседател Томислав Николиќ по денешната средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва изјавил дека зградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија ќе почне во декември.
Како што јави ИТАР-ТАСС, Путин рекол дека од реализацијата на овој проект српската економија дополнителнио ќе добие 1,9 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG