Достапни линкови

logo-print

Пратеникот на Арапската Лига Брахими во Дамаск


Пратеникот на Арапската Лига Лакдар Брахими се состана со сирискиот претседател Башар ал Асад во обид да обезбеди подршка за одржување мировна конференција.
Државната телевизија го цитираше Асад дека успехот на таа конференција е поврзан со запирање на подршката на терористите од страна на нивите држави патрони.
Брахими е на регионална тура со цел да го стартува политичкиот процес следниот месец.
XS
SM
MD
LG