Достапни линкови

logo-print

Москва демантира дека прислушувала на самитот на Г20


Кремљ ги демантира наводите по медиумите дека руските тајни служби се обиделе да ги шионираат странските делегации за време на последниот самит на Г20 во Санкт Петербург. Портпаролот на Кремљ Дмитри Пешков изјави дека ваквите наводи биле обид да се отргне вниманието од американското шпионирање на светски лидери. Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ пишува дека флеш стиковите и полначите за мобилни телефони што им ги дале организаторите на самитот имале опрема за шпионирање.
XS
SM
MD
LG