Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан девојче живо закопано откако било силувано


Тринаесет годишно девојче во Пакистан преживеало откако било силувано и живо закопано, јавуваат агенциите повикувајќи се на изјава на нејзиниот татко. Девојчето било пресретнато од двајца возрсни мажи додека одела на часови за Коранот. Тој додал дека ќерка му успеала да излезе од местото каде што била закопана.
XS
SM
MD
LG