Достапни линкови

logo-print

Путин го разреши шефот на полицијата во Москва


генерал мајор Александар Подолни

генерал мајор Александар Подолни

Рускиот претседател Владимир Путин денеска разрешил извесен број функционери во министерството за внатрешни работи, вклучувајќи го и шефот на московската полиција генерал мајор Александар Подолни. Се наведува дека ваквиот потег бил поради несоодветно справување со антиимигрантските протести во Москва откако бил убиен еден русин во почетокот на овој месец.
XS
SM
MD
LG